Urząd Miejski w Białej

Biuletyn Informacji Publicznej

Sołectwa

JEDNOSTKI  POMOCNICZNICZE 

GMINY   BIAŁA - Sołectwa

 

W gminie Biała utworzonych jest 30 sołectw. Sołectwa są jednostkami pomocniczymi gminy, w których mieszkańcy tworzą wspólnotę samorządową Gminy Biała.

 

 

Sołectwa działają na podstawie przepisów prawa,  a w szczególności :

  1. ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym;
  2. Statutu Gminy Biała;
  3. Statutu swojego sołectwa

 

Organami jednostek  pomocniczych – sołectw  są:

  1. Zebrania Wiejskie – organy  uchwałodawcze  sołectw;
  2. Sołtysi – organ wykonawczy sołectw;
  3. Rady Sołeckie – organy wspomagające sołtysów  w funkcjach wykonawczych.

        Przewodniczącymi Rad Sołeckich są Sołtysi.

 

 

Wykaz Sołectw,  Sołtysów i Rad Sołeckich:

 

 

 

Lp. Sołectwo Imię i nazwisko sołtysa Skład Rady Sołeckiej
1.  "Przedmieście" w Białej Anna Solloch
  1. Marzena Woźniak
  2. Marek Dziony
  3. Piotr Grelich
  4. Marian Graba
  5. Adrian Duda
2. Browiniec Polski Manfred Sobota
  1. Adrian Harnys
  2. Reinhard Hoppe
  3. Norbert Bar
  4. Walter Barysz
3. Brzeźnica Krystian Fiebich
  1. Alfred Spyra
  2. Marcin Haberecht
  3. Rafał Kopa
  4. Aneta Sochacka
4. Chrzelice Grażyna Dolak
  1. Andrzej Uliczka
  2. Karina Ociepka
  3. Joanna Barczyk
  4. Hubert Wiertelarz
5. Czartowice Krystian Stroka
  1. Marcin Glacza
  2. Henryk Kapma
  3. Jan Robota
  4. Kordian Okoń
6. Dębina Mariola Piwowarczyk
  1. Norbert Kern
  2. Dorota Plicko
  3. Anna Rzyszka
7. Frącki Urszula Wottka
  1. Anna Pientka
  2. Renata Sokol
  3. Zygmunt Spyra
  4. Bożena Bielakiewicz
8. Gostomia Beata Romaniak
  1. Werner Kauczor
  2. Krystian Staffa
  3. Dariusz Olszynka
  4. Waldemar Kandziora
9. Górka Prudnicka Klaudia Famulla
  1. Aneta Plachta
  2. Klaudia Wistuba
  3. Mateusz Gruchman
  4. Damian Przyklenk
10. Grabina Magdalena Sobota
  1. Regina Przyklenk
  2. Tomasz Kwoczek
  3. Mariusz Kwoczek
  4. Monika Głąbica
11. Józefów Beata Czaja
  1. Tomasz Wolan
  2. Robert Czaja
  3. Sylwia Saska-Wójs
  4. Angelika Pabis
12. Kolnowice Mirosław Miążek
  1. Arkadiusz Zapotoczny
  2. Dorota Janek
  3. Joanna Puzio
  4. Józef Matuszewski
13. Krobusz Jacek Niedorozow
  1. Renata kwiotek
  2. Rajmund Suchy
  3. Norbert Głombica
  4. Krystyna Honcza
14. Laskowiec Zbigniew Baniak
  1. Sebastian Schuster
  2. Paweł Piro
  3. Tadeusz Rogowski
15. Ligota Bialska Walerian Osiewacz
  1. Hubert Heda
  2. Aneta Kuźnik
  3. Józef Latus
  4. Andrzej Osiewacz
16. Łącznik Irena Wotka
  1. Witold Chełmecki
  2. Piotr Latus
  3. Henryk Sokoll
  4. Artur Szczurek
  5. Krystian Pientka
17. Miłowice Jan Puchała
  1. Agnieszka Kułakowska
  2. Jan Puchała
  3. Krystyna Puchała
  4. Andrzej Taradaj
18. Mokra Maria Kaszowska
  1. Wilczyński Roman
  2. Wioleta Duda
  3. Róża Ziarko
  4. Iwona Hartelt
19. Nowa Wieś Prudnicka Alfred Brajer
  1. Michał Drost
  2. Tomasz Gorek
  3. Tomasz Wollny
  4. Ernest Rogosz
20. Ogiernicze Brygida Trinczek
  1. Hubert Kamrat
  2. Jerzy Szyroki
  3. Norbert Uliczka
  4. Gabriela Batel
  5. Gabriela Zając
21. Olbrachcice Jan Smiatek
  1. Andrzej Ernst
  2. Eugeniusz Augustyn
  3. Jarosław Lewnadowski
  4. Hubert Urbanek
22. Otoki Sebastian Pella
  1. Maria Grzywa
  2. Krystian Bryndza
  3. Beata Apostel
  4. Jan Apostel
23. Pogórze Gabriela Neugebauer
  1. Adrian Kołek
  2. Roman Zając
  3. Gerard Uliczka
  4. Jerzy Wistuba
  5. Anita Pientka
24. Prężyna Zygfryd Marzotko
  1. Rudolf Latta
  2. Klaudiusz Szwiec
  3. Alfred Lubczyk
  4. Klaudia Malek
25. Radostynia Lidia Cziomer
  1. Jan Cebula
  2. Robert Stawicki
  3. Zbigniew Dwornicki
  4. Mariola Latus
  5. Aneta Zwadło
26. Rostkowice Alfred Krupa
  1. Norbert Latta
  2. Rajnhard Bota
  3. Jerzy Tomala
  4. Marcin Gajda
27. Solec Michał Badura
  1. Bernard Hollek
  2. Kryszytof Glombica
  3. Roman Badura
  4. Damian Badura
  5. Kamil Badura
28. Śmicz Barbara Wilczak
  1. Józef Thilmann
  2. Marcin Schulz
  3. Robert Suchy
  4. Dawid Scholz
  5. Beata Lorenz
29. Wasiłowice Antoni Piecha
  1. Franciszek Badura
  2. Rajmund Plicko
  3. Piotr Giirtler
  4. Tomasz Barysz
30. Wilków Klaus Bremer
  1. Wojciech Szukalski
  2. Rozwita Wybraniec
  3. Rajnard Sobota
  4. Zygmunt Przywara

 

 

 

Metryczka
  • wytworzono:
    10-07-2003
    przez: Sławomir Szmulik
  • opublikowano:
    10-07-2003 14:32
    przez: Sławomir Szmulik
  • zmodyfikowano:
    08-05-2017 09:00
    przez: Gabriela Prokopowicz
  • podmiot udostępniający:
    Urząd Miejski w Białej
    odwiedzin: 7100
Dane jednostki:

Urząd Miejski w Białej
48-210 Biała
ul. Rynek 10
NIP: 755-19-12-048 REGON: 531413343
Numer konta: 29 8903 0002 2001 0000 2020 0002

Dane kontaktowe:

tel.: 77 438 85 31
fax: 77 438 76 79
e-mail: sekretariat@biala.gmina.pl
strona www: www.biala.gmina.pl

Nasza strona używa plików cookies. Przeczytaj politykę prywatności
×