Urząd Miejski w Białej

Biuletyn Informacji Publicznej

Sołectwa

JEDNOSTKI  POMOCNICZE

GMINY   BIAŁA - Sołectwa

 

W gminie Biała utworzonych jest 30 sołectw. Sołectwa są jednostkami pomocniczymi gminy, w których mieszkańcy tworzą wspólnotę samorządową Gminy Biała.

 

 

Sołectwa działają na podstawie przepisów prawa,  a w szczególności :

  1. ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym;
  2. Statutu Gminy Biała;
  3. Statutu swojego sołectwa

 

Organami jednostek  pomocniczych – sołectw  są:

  1. Zebrania Wiejskie – organy  uchwałodawcze  sołectw;
  2. Sołtysi – organ wykonawczy sołectw;
  3. Rady Sołeckie – organy wspomagające sołtysów  w funkcjach wykonawczych.

        Przewodniczącymi Rad Sołeckich są Sołtysi.

 

 

Wykaz Sołectw,  Sołtysów i Rad Sołeckich:

 

 

 

Lp. Sołectwo Imię i nazwisko sołtysa Skład Rady Sołeckiej
1.  "Przedmieście" w Białej Anna Solloch
  1. Roman Chrząszcz
  2. Adrian Duda
  3. Marek Dziony
  4. Marian Graba
  5. Piotr Grelich
2. Browiniec Polski Adrian Harnys
  1. Norbert Bar
  2. Rajnard Hoppe
  3. Regina Menzler
  4. Manfred Sobota
3. Brzeźnica Małgorzata Fluder
  1. Krystian Fiebich
  2. Józef Hoinko
  3. Marcin Litwin
  4. Alfred Spyra
  5. Joanna Zwadło
4. Chrzelice Denis Bieniek
  1. Marcin Haberecht
  2. Hubert Wiertelarz
  3. Zbigniew Wójtowicz
  4. Tadeusz Żelichowski
5. Czartowice Krystian Stroka
  1. Henryk Kapma
  2. Jan Robota
  3. Mariusz Sacher
6. Dębina Mariola Piwowarczyk
  1. Norbert Kern
  2. Monika Młynarczyk
  3. Helena Niewianda
7. Frącki Urszula Wottka
  1. Bożena Bielakiewicz
  2. Brygida Brydziak
  3. Renata Sokol
  4. Monika Spyra
8. Gostomia Waldemar Kandziora
  1. Janusz Chowaniec
  2. Tomasz Puchała
  3. Beata Romaniak
  4. Krystian Stafa
9. Górka Prudnicka Klaudia Famulla
  1. Mateusz Gruchman
  2. Damian Przyklenk
  3. Alojzy Stankala
  4. Klaudia Wistuba
10. Grabina Andrzej Zarychta
  1. Artur Augustyn
  2. Justyna Cziomer
  3. Ewa Kwoczek
  4. Waldemar Weiss
11. Józefów Beata Czaja
  1. Robert Czaja
  2. Edward Klose
  3. Sylwia Saska-Wójs
  4. Robert Seibert
12. Kolnowice Damian Tarnowski
  1. Danuta Karaś
  2. Józef Styra
  3. Ewa Szewczyk
  4. Artur Sztechmiler
  5. Ewa Szymczyna
13. Krobusz Jacek Niedorozow
  1. Hubert Kollek
  2. Renata Kwiotek
  3. Markus Pierskalla
  4. Rajmund Suchy
14. Laskowiec Weronika Szuster
  1. Zbigniew Baniak
  2. Agata Gros
  3. Renata Wójs
15. Ligota Bialska Dawid Pientka
  1. Markus Cziomer
  2. Anna Kaczmarczyk
  3. Aneta Kuźnik
  4. Walerian Osiewacz
  5. Michał Wilde
16. Łącznik Irena Wotka
  1. Krzysztof Fiebich
  2. Witold Hełmecki
  3. Krystian Pientka
  4. Henryk Sokoll
  5. Artur Szczurek
17. Miłowice Krystyna Puchała
  1. Danuta Dwojak
  2. Kornelia Kułakowska
  3. Ryszard Plicko
  4. Andrzej Taradaj
18. Mokra Maria Kaszowska
  1. Karol Biskup
  2. Iwona Hartelt
  3. Joanna  Ziarko
  4. Róża Ziarko
19. Nowa Wieś Prudnicka Patryk Mierzwa
  1. Damian Drost
  2. Tomasz Gorek
  3. Jan Honisch
  4. Magdalena Kontny
  5. Roland Zboroń
20. Ogiernicze Brygida Trinczek
  1. Marcin Batel
  2. Alfred Honczek
  3. Jan Honczek
  4. Hubert Kamrat
  5. Norbert Uliczka
21. Olbrachcice Jan Smiatek
  1. Eugeniusz Augustyn
  2. Andrzej Ernst
  3. Joachim Grelich
  4. Hubert Urbanek
22. Otoki Sebastian Pella
  1. Zygmunt Dziony
  2. Maria Grzywa
  3. Robert Handzik
  4. Sebastian Polak
23. Pogórze Gabriela Neugebauer
  1. Ewa Fuchs
  2. Mateusz Kołek
  3. Anita Pientka
  4. Gerard Uliczka
  5. Jerzy Wistuba
24. Prężyna Zygfryd Marzotko
  1. Robert Kosz
  2. Krystian Kusber
  3. Alfons Latta
  4. Marcin Morawiec
25. Radostynia Mariola Latus
  1. Anna Bajorek
  2. Jolanta Broda
  3. Jan Cebula
  4. Sabina Drozd
  5. Roman Kusber
26. Rostkowice Alfred Krupa
  1. Wiktor Bota
  2. Norbert Latta
  3. Jan Strzoda
27. Solec Michał Badura
  1. Kamil Badura
  2. Tomasz Badura
  3. Norbert Biela
  4. Bernard Hollek
  5. Korneliusz Wycisk
28. Śmicz Mateusz Kosiński
  1. Tomasz Chlebik
  2. Joachim Kaul
  3. Angelika Lorenz
  4. Andrzej Peszel
  5. Fabian Stefanowski
29. Wasiłowice Antoni Piecha
  1. Piotr Giirtler
  2. Agata Niemiec
  3. Rajmund Plicko
  4. Joanna Szatka
30. Wilków    

 

 

 

Metryczka
  • wytworzono:
    10-07-2003
    przez: Sławomir Szmulik
  • opublikowano:
    10-07-2003 14:32
    przez: Sławomir Szmulik
  • zmodyfikowano:
    04-03-2019 13:36
    przez: Gabriela Prokopowicz
  • podmiot udostępniający:
    Urząd Miejski w Białej
    odwiedzin: 10999
Dane jednostki:

Urząd Miejski w Białej
48-210 Biała
ul. Rynek 10
NIP: 755-19-12-048 REGON: 531413343
Numer konta: 29 8903 0002 2001 0000 2020 0002

Dane kontaktowe:

tel.: 77 438 85 31
fax: 77 438 76 79
e-mail: sekretariat@biala.gmina.pl
strona www: biala.gmina.pl

Nasza strona używa plików cookies. Przeczytaj politykę prywatności
×