Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu WCAG
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Akcja Społeczna "Przejrzysta Polska"

Strona archiwalna

 

Logo akcji logotyp.gif

Gmina Biała w akcji społecznej  „Przejrzysta Polska”.

Gmina Biała w roku 2005 i 2006 uczestniczyła w akcji społecznej „Przejrzysta Polska” prowadzonej przez Gazetę Wyborczą przy wsparciu:

Polsko – Amerykańskej Fundacji Wolności, Programu Przeciw Korupcji Fundacji im. S. Batorego Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Edukacji Obywatelskiej i Banku Światowego.

Celem akcji było promowanie uczciwości i skuteczności w samorządach, przyczynienie się do poprawy jakości życia publicznego oraz pobudzania aktywności obywatelskiej.

Adresatem akcji były samorządy terytorialne, które przy współpracy z organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami chciały udoskonalić praktykę sprawowania władzy i administrowania, dążyć do wyeliminowania korupcji i innych form patologii. 

Gmina Biała przystąpiła do akcji z przeświadczenieniem, że nie jesteśmy doskonali ale chcemy polepszyć jakość pracy Urzędu Miejskiego.

Zależy nam aby w tut. Urzędzie klienci obsługiwani byli kompetentnie, sprawnie.

Chcemy ułatwić mieszkańcom dostęp do spraw urzędowych, a Urząd był postrzegany coraz lepiej.

        Udział w akcji polegał na zrealizowaniu sześciu obligatoryjnych zadań oraz wybranych zadań dodatkowych. Zadania odpowiadają sześciu zasadom dobrego rządzenia tj: 

  • zasadzie przejrzystości
  • zasadzie rozliczalności
  • zasadzie fachowości
  • zasadzie przewidywalności
  • zasadzie partycypacji społecznej
  • zasadzie braku tolerancji dla korupcji

  •  

Zasady:

Nagrodą za wykonanie zadań było uhonorowanie Gminy przez organizatorów specjalnym certyfikatem „Przejrzystej Polski”,  umieszczenie na tzw. „mapie przejrzystości” oraz przyznaniem wyróżnienia.

certyfikat_przejrzysta_polska_mini.jpegWyróżnienie djasfdj dshgf sahgf shg fsahg fsahg fshg fsh gfsh fshdg fsdg fjgds fgd

 

 

   Szczegóły o akcji znajdują się na stronie www.przejrzystapolska.pl

 

Realizacja zadań: